Wyszukaj:
Szybki Kontakt

Hurtownia cebulek kwiatowych Gardenco s.c

Zdzisław Ciążyński
Wojciech Jarczewski
Jak do nas dojechać?

Agrowłóknina profesjonalna

Agrowłóknina Lutrasil jest niemiecką włókniną bardzo cenioną za wysoką jakość i doskonałe walory użytkowe. Jest znacznie bardziej wytrzymała na rozerwanie niż inne włókniny oferowane na rynku i odporna na działanie promieni UV.

Lutrasil o gramaturze 19 g/m2  zapewnia 92% przepuszczalność światła, bardzo dobrą przenikalność wody, gwarantując roślinom właściwe warunki termiczne. Jest to typowa włóknina do okryć wiosenno - letnich.

Lutrasil o gramaturze 23 g/m2  jest włókniną do okryć całorocznych,  zwłaszcza na plantacjach truskawek.

Lutrasil o gramaturze 30 g/m2  służy do okrywania roślin na zimę.

Asortyment: od szerokości 4,25m do 15,90m. Długość rolek 100 lub 250m. Lutrasil jest pakowany w rolki o maksymalnej szerokości transportowej 200cm.

Dla klientów poszukujących węższej agrowłókniny proponujemy Agrasil - włókninę produkcji węgierskiej o szerokościach od 160 cm i gramaturze 19, 23 i 50 g/m2.

Włóknina stanowi przewiewne, lekkie runo przeznaczone do bezpośredniego osłaniania warzyw, truskawek, roślin ozdobnych i zielarskich. Szczególnie przydatna we wczesnej uprawie warzyw, zwłaszcza roślin kapustnych oraz sałaty, rzodkiewki, marchwi, ogórka, arbuza, melona, papryki czy wczesnych ziemniaków. Przykryte rośliny rosną w warunkach zbliżonych do szklarniowych.

Najważniejsze zalety zastosowania w ogrodnictwie to:

- zapewnienie wyższej temperatury powietrza i gleby,

- utrzymanie wilgoci w glebie,

- ochrona przed przymrozkami,

- ochrona upraw przed szkodami (ptactwo, gryzonie, gradobicie),

- możliwość proekologicznej uprawy warzyw bez stosowania chemicznych środków ochrony.

Osłanianie włókniną przyśpiesza wzrost i rozwój roślin uprawnych dzięki czemu uzyskuje się przyśpieszenie zbiorów w granicach 10 - 14 dni. Jakość otrzymanego plonu jest wyższa, warzywa są jędrne, kruche i soczyste, mają lepszy wygląd niż w uprawie gruntowej bez osłaniania.